آموزش خیاطی

تفاوت شومیز با بلوز و تونیک چیست؟

شومیز چیست؟

فرق تونیک با شومیز ، شومیز یعنی چه ، فرق پیراهن و بلوز ،  تفاوت شومیز با پیراهن ، تفاوت شومیز با بلوز ،شومیز به چه نوع لباسی میگن ، به چه لباسی شومیز میگویند؟

لباس شومیز چیست؟

کلمه شومیز از واژه فرانسوی  Chemise آمده است که به معنای تیشرت و در کل گستره وسیعی از بلوز بانوان و یا ژاکت و هر چیزی از این دست را گویند.

به زبان ساده پیراهن مردانه جلو باز که مخصوص زنان است را شومیز میگویند.

اگر شما کلمه Chemise را به زبان اصلی یعنی همان فرانسوی در گوگل جستجو کنید، گستره وسیعی از لباس بانوان را برایتان خواهد آورد.

اما اگر معادل فارسی آن را یعنی کلمه شومیز را به فارسی جستجو نمایید نوع خاصی از بلوز بانوان برایتان خواهد آمد که نمونه هایی از آن را در تصاویر زیر خواهید دید.

شومیز شیک ترک کد BW494
الگوی شومیز مرتبط

  تونیک آبی کد BW149

  40,000 تومان سعی کنید تونیک آبی را درکنار شلوارهایی را با تنالیته تیره و یا روشن‌تر از بلوز خود انتخاب کنید. درجه سختی الگو : متوسط دریافت بصورت فایل الکترونیکی PDF طراحی الگو متناسب با سایزبندی اندام ایرانی

  شومیز صورتی کد BW170

  40,000 تومان الگوی شومیز صورتی یقه گرد جلو بسته ،دوخت این مدل ساده است و برای خیاطان مبتدی شروع خوبی است. درجه سختی الگو : آسان دریافت بصورت فایل PDF طراحی الگو متناسب با سایزبندی اندام ایرانی

  شومیز یقه گرد جلو بسته کد BW147

  40,000 تومان الگوی این مدل شومیز یقه گرد جلو بسته بخاطر داشتن آستین ھای بلند، کمی ساده به نظر می آید. درجه سختی الگو : متوسط دریافت بصورت نسخه الکترونیکی فایل PDF طراحی الگو متناسب با سایزبندی اندام ایرانی

  لباس بلوز چیست؟

  بلوز (blouse)  واژه‌ای فرانسوی است ، بلوز نوعی لباس گشاد است برای پوشش بالاتنه است.

  الگوی شومیز

  تونیک چیست ؟

  تونیک به نوعی بلوز یا تی شرت بلند گفته می‌شود معمولا تا زیر خط باسن و میانه ران امتداد دارد. تونیک می‌تواند آستین بلند یا آستین کوتاه باشد و میزان تنگی و گشادی و جنس آن نیز در برندهای مختلف متفاوت است.

  تونیک‌ها از قدیمی‌ترین لباس‌ها هستند که در طول تاریخ هم توسط مردان و هم زنان پوشیده می شده‌اند اما نمونه مدرن آن از دهه 1980 میلادی وارد شده است.

  الگوی شومیز

  امروزه بسیاری از زنان تونیک ها را به عنوان جزء اصلی کمد لباس شان در نظر می گیرند. تونیک ها گشاد و بسیار متنوع و قابل انطباق با شرایط و لباس های مختلف هستند.

  بسته به آنچه که با آن ست می شوند و نحوه ای که تزئین می گردند، می توانند به عنوان لباس هایی رسمی یا غیر رسمی و راحتی مورد استفاده باشند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.