آموزش خیاطی

چطور سایز الگوی مناسب خود را تشخیص بدهیم ؟

آموزش سایز الگوی مناسب

چطور سایز الگوی مناسب خود را تشخیص بدهیم؟

انتخاب سایز الگو مهمترین مرحله می باشد . ما به شما کمک می کنیم تا سایز مناسب خود را تشخیص دهید ،مراحل زیر را دنبال کنید :

  • هنگام اندازه گیری یه لباس جذب بپوشید و جلوی آینه بایستید، زیرا این کار به شما کمک می کند اندازه گیری دقیق تری داشته باشید.
  • نوار اندازه گیری باید کاملاً در نقاطی که اندازه گیری می کنید قراربگیرد. اما مراقب باشید که آن را خیلی محکم نکشید ویا آویزان نباشد ، چرا که  این اندازه نادرستی به شما می دهد.
  • توجه به این نکته ضروری است که در هنگام اندازه گیری نواحی (B, C, D, E )متر باید کاملا صاف و افقی قرار بگیرد. بهتر است اندازه گیری ها را جلوی آینه انجام دهید تا زاویه متر را ببینید.
  • برای استفاده از الگوی آماده ، شما فقط به اندازه گیری های اصلی بدن که در شکل نشان داده شده است، نیاز دارید.
راهنمای اندازه گیری

 A  دور سینه:   متر را دور سینه حلقه کنید طوری که نه زیاد چسبان و نه زیاد آزاد باشد و از برجسته ترین نقطه سینه بگذرد.

B  دورکمر :  ابتدا نوار باریکی را روی فرورفتگی کمر ببندید ، سپس متر را دور کمر قرار دهید و اندازه بگیرید. میزان گشادی یا تنگی کمر به مدل لباس و شخصی که لباس را می پوشد بستگی دارد.

C  دور باسن: متر را دور باسن قراردهید طوری که روی برجستگی باسن  باشد. می توانید در همین حالت یک بار روی پاها بنشینید و بلند شوید، در صورتی که شخص راحت بنشیند ، اندازه مورد نظر مشخص می شود. برای افرادی که دارای شکم هستند یک خط کش را به صورت عمودی و مماس باشکم نگه دارید و سپس دور برجسته ترین قسمت باسن را اندازه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.